7 טיפים למניעת נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שרוב האנשים יחוו בשלב מסוים בחייהם. נשירת שיער מתרחשת מסיבות רבות כמו הזדקנות, שינויים בהורמונים, כימותרפיה, מתח, גיל המעבר, גנטיקה, קורונה ואפילו הרגלי עיצוב השיער והתזונה שלך יכולים לגרום לנשירת שיער. לא משנה מה היא הסיבה, נשירת שיער יכולה להיות הרסנית ולהשפיע על ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלך.

יש כמה פעולות פשוטות שניתן לעשות על מנת למנוע את נשירת השיער, לשמור על השיער שלנו.

נשירת שיער נשית

 

 

 

 

 

 

 

 

1.תזונה – איזה מאכלים הכי מומלצים על מנת למנוע את נשירת השיער?

למזון שאנחנו מכניס לגוף שלך יש השפעה קריטית על בריאות השיער. כשאשר אנו צורכים מזון שמנוני, ממותק ולא בריא השיער שלנו הוא זה שסובל. שיער בריא דורש תנוזה נכונה וחומרי הזנה חיוניים. לשיער הבריא ביותר, מומלץ להוסיף לתזונה מאכלים עם יותר חלבון, נוגדי חמצון וחומצות שומן ואומגה 3. הנה כמה רעיונות לאוכל שכדי  להוסיף לתזונה היומית שלנו:

 • דג שומני או שמן דגים
 • בטטות
 • פירות יער
 • ביצים
 • אבוקדו
 • שקדים
 • בשר אדום
 • שעועית

2.המנעות מתסרוקות המזיקות לשיער

לא רבים יודעים אך לתסרוקות שאנו בוחרים יש השפעה ישירה על נשירת שיער. תסרוקות בהן אנו מושכים, מותחים ומהדקים את השיער עלולות לפגוע בשיער. תסרוקות כמו קוקו הדוק, צמות, ראסטות ו”עגבניות” אשר מושכות ומתחות את השיער הופכת אותו לרגיש ועלולות להביא לשבירה ולנשירה של השיער. במידה ואתם נוהגים לבחור בתסרוקות מסוג זה, אנו ממליצים לשנות להחליף לתסרוקות יותר רפויה שאינה מושכת את השיער כמו שיער פזור וקוקו קפוי.

טיפים למניעת נשירת שיער

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.עיסוי הקרקפת

עיסויי קרקפת קבועים הם דרך מצוינת לספק קצת גירוי לקרקפת שלך. העיסויים בקרקפת עשויים לתרום להאצת זרימת הדם בכלי הדם שבקרקפת, תהליך שהינו חשוב מאוד למניעת נשירת השיער וחיזוק שורשי השיער אל כלי הדם והקרקפת.

4.ויטמינים

ויטמנים הם חלק משמעותי לשמירה על שיער בריא ומניעת נשירת שיער. במידה וידוע לך על מחסור בויטמנים כמו:

 • ויטמין A, C, D ו-E
 • ביוטין (ויטמינים מקבוצת B)
 • בַּרזֶל
 • אָבָץ

אנו ממליצים להתייעץ עם רופא לגבי נטילת ויטמנים אלו על מנת ששיערך יהיה בריא וחזק יותר.

5.הימנעות מתהליכים כימיים 

ישנם תהליכים כימיים פופולאריים המתבצעים באופן בייתי ובמכוני שיער כמו צביעה או החלקות המוכחות ככאלו העלולות לגרום לפגיעה בבריאות השיער ואף ולהביא לנשירת שיער. לא כל הטיפולים כימיים בהרכח מזיקים – סלסול או הדגשה מדי פעם לא יהרוס לגמרי את השיער שלך. עם זאת, במידה ותהליכים אלו נעשה באופן קבוע (כל כמה שבועות), הם מסוגלים להזיק. היזהרו כשעושים טיפולים כימיים, וודאו שאתם עושים בדוקים לעומק איזה הליך והיכן אתם מבצעים אותו על מנת לא להביא לפגיעה בשיער.

6. השתמשו במכשירי שיער המתאימים לשיערכם

כיום יש מגוון אין סופי של אלפי כלים ומכשירים לטיפול השיער שיער. בחירה נכונה במכשירים המתאימים ביותר לסוג השיער שלכם יכולה להוות חלק קריטי בין שמירה על השיער או פגיעה בשיער. לכן, חשוב מאוד לחקור לבדוק אילו מכשירים הינם המתאימים ביותר לסוג השיער שלי.

בחירה במכשירם הטובים ביותר לשיערכם יכולה להיות מסובכת מכיוון והמבחר הוא אין סופי. עם זאת, יש כמה קווים מנחים כלליים שיש לעקוב אחריהם כאשר אתה שוקל במה להשתמש:

טיפים למניעת נשירת שיער

בחרו את המברשת הנכונה – מברשות זיפי חזיר הן הטובות ביותר. הן עדינות ולא מושכות את השיער. בנוסף הן מגרות את הקרקפת ואף תורמות לקרפקת להפיץ את השמנים החשובים מהקרקפת שלך לקצוות השיער לבריאות מקסימלית. טיפ נוסף שכדאי לדעת הוא אם אתם מתכוונים להבריש את השיער כשהוא רטוב, השתמשו במברשת רטובה. השיער שלכם רגיש במיוחד לשבירה כשהוא רטוב, ולכן מברשת רטובה עוזרת למזער את הנזק.

פן ומחליקים בעלי שליטה על הטמפרטורה – אנשים רבים משתשים במכשירי פן ומחליקי שיער העושים שימוש בחום על מנת להחליק ואו לייבש את השיער. בסוגי שיער מסויימים חום עלול לפגוע בבריאות השיער ולשבור אותו. לכן, חשוב מאוד לבחור מכשיר בו ניתן לשלוט על הטמפרטורה וכך נוכל להמשיך להשתמש ממכשירים מסוג זה ללא חשש מפגיעה בשיער.

 

7. השתמשו במכשיר היירמקס

אחד הפתרונות שהוכחו קלינית כיעילים ביותר לטיפול בנשירת שיער הוא טיפול בלייזר. טיפול בלייזר באמצעות אחת מהמכשירים של היירמקס יביא להזרמת דם מאוצת, חילוף חומרים וויטמנים המביאים לחיזוק שורשי השיער והחיבור השורש אל הקרקפת. הטיפול באמצעות מכשירי היירמקס הוא טיפול ביתי וקל לתפעול, 3 פעמים בשבוע למשך 3-11 דקות

טיפול בנשירת שיער גברים    HairMax - טיפול בנשירת שיער אצל נשים

כל מכשירי היירמקס מוכחים ב-7 מחקרים קלינית ומאושרים עלי ידי משרד התקנים הישראלי ועל ידי הFDA.